Äntligen har den kommit - produkten som vi så länge väntat på! Fransk manikyr pennan gör att du snabbt och enkelt får den vita toppen på din nagel snygg och jämn. Detta tack vare den perfekta udden på pennan som ger ett riktigt proffsigt resultat. Avsluta alltid med topplack för att få längre hållbarhet.
En annan nyhet i Depends sortiment är nagelplåster. Nagelplåstret bör finnas i alla kvinnors handväskor och är perfekt för att tillfälligt rädda en skadad nagel på plats. Plåstret är genomskinligt och du klistrar det direkt på din spruckna nagel.
Vi har även utökat lösnagelsortiment med en ny nagel i French look-serien (art nr 6303) som är en kort modell med ett vackert rosa skimmer över en fransk manikyr i grunden.
I vinterkylan vill jag dessutom passa på att påminna er om Depends härliga, välgörande Handcreme Dag & Handcreme Natt. Det är extra viktigt att vi smörjer in oss ordentligt nu när kylan är här. Nattcremen innehåller det härliga ämnet Sheabutter som hjälper nariga händer att åter bli mjuka.
Lova nu att ni nu smörjer både händer och naglar så att ni Alltid har vackra naglar och händer!